Pon - Pt 9:00 - 18:00 Sob 9:00 - 14:00
Telefon
+48 665 111 358
Adres
Słupca, ul. Kościuszki 7A
E-mail
kontakt@familiaclinic.pl

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Higienizacja
Jednym z podstawowych zabiegów profilaktycznych przeprowadzanych w naszej klinice jest higienizacja jamy ustnej. Przebiega ona w trzech etapach:
1.Usuwanie kamienia nazębnego (scaling) – zabieg, podczas którego za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwamy twarde złogi kamienia nad i pod dziąsłowe. Kamień nazębny prowadzi m.in. do obniżania się i odsłaniania szyjek zębowych, co z kolei może powodować zanik kości wyrostka zębowego a w konsekwencji stopniowe rozchwianie zębów i ich wypadanie (parodontoza)
2.Piaskowanie – Polega na dokładnym usunięciu z powierzchni zębów osadu, płytki nazębnej i wszelkich przebarwień powstałych po kawie, herbacie, papierosach itp. za pomocą tzw. piaskarki
3.Polerowanie zębów i Fluoryzacja – polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli oraz lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu.

Profesjonalna higienizacja jest pierwszym krokiem do zachowania zdrowia jamy ustnej. Zadbajmy o zdrowy i piękny uśmiech.

W Familia Clinic zapraszamy na wizyty higienizacyjne do naszych dyplomowanych higienistek stomatologicznych, które po wykonanym zabiegu chętnie przeprowadzą intruktaż jamy ustnej oraz doradzą w zakresie codziennej pielęgnacji zębów.