Pon - Pt 9:00 - 18:00 Sob 9:00 - 14:00
Telefon
+48 665 111 358
Adres
Słupca, ul. Kościuszki 7A
E-mail
kontakt@familiaclinic.pl

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Endodoncja czyli leczenie kanałowe to sposób leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zeba oraz wypełnieniem ich odpowiednim materiałem.

Leczenie endodontyczne zalecane jest przy bardzo głębokich ubytkach próchnicowych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych-przed wykonaniem korony lub mostu. Staramy się aby leczenie było dla pacjenta jak najmniej uciążliwe, krótkie, komfortowe i bezbolesne.

Dysponujemy aparaturą która pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia jak i monitorowaniem jego przebiegu (rentgen punktowy przy każdym unicie, endometr) oraz systemem do maszynowego opracowywania kanałów metodą TF Adaptive, który znacznie skraca czas pracy oraz pozwala na uzyskanie bardziej przewidywalnego efektu leczenia.

Leczenie kanałowe przeprowadzamy w kilku etapach:

1. Usunięcie miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych.
2. Pomiar długości kanałów za pomocą endometru – elektronicznego urządzenia, niezbędnego we współczesnej endodoncji.
3. Chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów za pomocą odpowiednich płynów oraz bardzo cienkich narzędzi ręcznych oraz pilników maszynowych Kerr TF Adaptive, Przy użyciu endometru z bezpiecznym mikromotorem możliwe jest jednocześnie opracowanie kanału i jego pomiar.Zapewnia ono najskuteczniejszą i najdokładniejszą technikę opracowania kanałów.
4. Szczelne wypełnienie oczyszczonych kanałów materiałem biokompatybilnym – uplastycznioną gutaperką, która idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału korzeniowego, gwarantując szczelne wypełnianie jego całości. W naszej praktyce kanały wypełniamy ciekłą gutaperką systemem Elements Free.
5. Kontrola radiologiczna wypełnienia kanałowego za pomocą radiowizjografii cyfrowej Planmeca Pro X, gdzie tradycyjna klisza rentgenowska została zastąpiona czujnikiem optycznym, dzięki czemu zdjęcie zęba wyświetlane jest bezpośrednio na monitorze komputera, a dawka promieniowania potrzebna do zrobienia jednego zdjęcia wynosi zaledwie 10% dawki pochłanianej przy tradycyjnym zdjęciu.